Annak érdekében, hogy a kaméleon szabályozza testhőmérsékletét a terráriumban legyen meleg és hideg zónája. Ennek a hőgradiensnek a terrárium tetejétől az aljáig kell futnia. Használjon két hőmérőt a hőmérséklet mérésére a terrárium mindkét magasságában.
A párduckaméleon tartály hőmérsékletének napközben 24-30 °C között kell lennie. A sütkérezési helynek közel 30 °C-ot kell elérnie, míg a hűvösebb oldalon 24-27 °C környezeti hőmérsékletnek kell lennie. Éjszaka a hőmérséklet probléma nélkül 10 °C-kal csökkenhet.
Ha lehetséges, a kaméleon tartályában a páratartalomnak eltérőnek kell lennie nappal és éjszaka. Napközben tartsa a terráriumot 60% körüli értéken. Éjszaka növelje a páratartalmat 75-100%-ra. A páratartalom egy időzítőre állított esőztetővel szabályozható. Kezdésként próbáljon 4 óránként 2 percig párásítani. Kézi permetezővel növelheted a páratartalmat, miközben kikísérletezed a jó rutint az ersőztető számára.
Amíg kb. hat hónapos koráig az állatunk nevelőterráriumbn tartózkodik addig a fűtését mindenféleképpen hagyományos volfram szálas izzóval oldjuk meg, a spot izzók azon a kis helyen nagyon könnyen megégethetik az állatunkat ha nem megfeleően használjuk. Egy 30x30x50 terrárium esetében elég szokott lenni a 20-40W-os izzó de ez erősen függ a külső hőmérséklettől.
Valami ilyesmire lesz szükségünk, rengeteg gyártó kínál ilyen terméket. Márkától függetlenül mindegyik ugyanazt tudja, jó hőleadás, rövid élettartam.
Az állatunk hat hónapos kora után mikor átkerűl a végleges, nagy terráriumába már kicsit nehezebb dolgunk lesz a helyes hőmérséklet beállításával , főleg hogy a külső hőmérsékleti ingadozást is figyelembe kell vennünk. Nem lesz jó ugyanaz a fűtés télen és nyáron, sőt tavasszal és ősszel sem. Éppen ezért mindig tartsunk otthon többféle teljesítményű izzót egészen 20W-tól akár ha terrárium mérete indokloja 150W-ig. Nekünk jobban bevált módszer, hogy két kisebb teljesítményű izzót használunk a terrárium tetején egyenletesen megosztv a távolságot mint egy nagyot. Próbáljuk meg mindig úgy variálni az izzóka, hogy a felső vízszintes ágnál ahol az állatunk pihenni és napozni fog ne legyen magasabb a hőmérséklet 30 foknál. Ne menjünk ez fölé mert akkor már nagyon könnyű hőséget csinálni felső részen. 28-30 fok ideális az állatunknak.
Végleges terráriumban már használhatunk reflektoros és spot izzókat is. Ezeknek az az előnyük, hogy egy viszonylag kisebb területre sugározzák a hőt és nincs akkora hőveszteségünk mint a hagyományos izzóknál. Állítsuk ezeket a lámpákat úgy, hogy az állatunk kedvenc helyét sugározzák be. De mindig mérjünk hőmérsékletet! Akár izzót cseréltünk, akár melegszik a kinti hőmérséklet. Jobb ellenőrizni mint szegény állatunkt hőségnek kitenni. Egy idő után már rutinná fog válni a helyes hőmérséklet beállítása.